Jesień „rekordzistów” – statystycznie

Tradycyjnie, z lekkim przymrużeniem oka, o jesiennych dokonaniach naszych trzecioligowców.

0 – żaden z piłkarzy Rekordu nie zaliczył kompletu spotkań ligowych minionej jesieni, w pełnym wymiarze czasowym
1 – po jednym, kilkuminutowym występie zaliczyli: Michał Groń, Szczepan Mucha i Maciej Marek
2 – razy zmieniony został w trakcie meczów ligowych Kamil Żołna, z Piastem Żmigród w 89. i z Miedzią II Legnica w 88. minucie
2 – graczy – Seweryn Caputa i Mateusz Waliczek – pożegnało się z boiskiem po ujrzeniu od rozjemców „podwójnej cytryny”
2 – remisy na koncie biało-zielonych, którzy dzielili się punktami z Pniówkiem  i Zagłębiem II
2 – ludzi zapewniało jesienią „obsługę” bielskiej bramki w lidze – Bartosz Kucharski i Krzysztof Żerdka, pierwszy z wymienionych jednak w większym wymiarze czasowym
2 – mecze na szczeblu krajowym Totolotek Pucharu Polski było udziałem naszego zespołu, bielszczanie ograli 2:1 Concordię Elbląg i ulegli Górnikowi Łęczna 0:2
3 – gole z rzędu, czyli klasyczny hat-trick Szymona Szymańskiego w meczu z „dwójką” Miedzi, a każdy z goli ustrzelony „z wapna”
4 – znamienna cyfra „rekordzistów” – tyle zwycięstw odnieśli w domu i na wyjeździe, tylekroć ulegli w starciach poza Bielskiem-Białą
5 – tylekroć żółtą kartką ukarany został Marek Sobik, rekordzista wśród… „rekordzistów”
5 – a propos żółtych kartek, limit czterech upomnień wyczerpali: Dariusz Rucki, Mateusz Waliczek, Piotr Wyroba, Michał Czernek i Szymon Szymański
5 – miejsce bielszczan w tabeli potyczek wyjazdowych
7 – lokata Rekordu w III-ligowej tabeli, grupy trzeciej po rundzie jesiennej

7 - miejsce w programie Pro Junior System, z dorobkiem 6459 punktów, za rezerwami Zagłębia, Górnika, Śląska, chorzowskim Ruchem, MKS-em Kluczbork i "dwójką" Miedzi
8 – młodzieżowców zaliczyło występy na trzecioligowej murawie
8 – goli padło w zwycięskiej dla bielszczan 5:3 konfrontacji z Miedzią II Legnica
9 – goli w lidze i w Totolotek Pucharze Polski strzelił Szymon Szymański, w tym osiem z rzutów karnych
9 – pozycja naszego zespołu w klasyfikacji meczów „domowych”
10 – razy, najczęściej w zespole, wchodził do gry z ławki rezerwowych Marcin Kozina
10 – tylu „rekordzistów” zapisało się w ligowych protokołach meczowych w rubryce – „strzelcy”
11 – zawodników z III-ligowej kadry seniorów, to absolwenci lub aktualni uczniowie SMS BTS Rekord
11 – minut trwał debiutancki występ Szczepana Muchy (rocznik 2004) w zespole seniorskim
12 – ligowych goli strzelili bielszczanie po upływie 80. minuty meczu
13 – tyle punktów biało-zieloni zdobyli na obiekcie przy Startowej 13, tyle samo „w delegacji”
15 – piłkarzy zagrało w meczach o trzecioligowe punkty oraz w potyczkach ekipy rezerw, w bielsko-tyskiej „okręgówce”
16 – spotkań na pełnym dystansie 90-ciu minut zaliczył Konrad Kareta
17 – w każdym z ligowych meczów, w dłuższym lub krótszym wymiarze czasowym, wystąpił Piotr Wyroba
23 – zawodników reprezentowało zespół w III-ligowych rozgrywkach
23 – oficjalne spotkania ligowe i pucharowe rozegrali biało-zieloni jesienią 2019 roku
25 – goli po stronie zdobyczy „rekordzistów”
28 – bramek po stronie strat ekipy z Cygańskiego Lasu
40 – razy „rekordziści” upominani byli przez arbitrów żółtymi kartkami
1500 – szacowana frekwencja w trakcie meczu: Rekord – Ruch Chorzów, 4 września br., na Stadionie Miejskim
1620 – przez tyle minut w potyczkach ligowych i PP (na szczeblu krajowym) przebywał na murawie Konrad Kareta, o trzy minuty krócej występował Kamil Żołna

zebrał: TP/foto: PM